Doprovodný program v galerii pokračuje

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie.  Rádi bychom Vás opět informovali o nejbližších doprovodných programech roudnické galerie.

Ve čtvrtek 1. 3. / 16.00 / připravíme besedu, ve které se budeme věnovat zajímavému tématu:  Stálá expozice dnes / Mezi tradicí a experimentem. Beseda, na níž se sejdou autoři podnětných stálých expozic z Alšovy jihočeské galerie a z Galerie Středočeského kraje s autorkami z roudnické galerie, s umělci, kteří do ní vstoupili se svými intervencemi, a edukátoři z regionálních galerií, se bude zabývat otázkou, jak prezentovat sbírky ve stálé expozici, aby byly přitažlivé pro návštěvníky. K výstavě Jiří Franta / David Böhm / Sbírky jinak / před – za – skrz –v.

Přednáška Miroslavy Hlaváčkové / Roudnice v proměnách staletí se ve čtvrtek 8. 3.  nekoná. Náhradní termín bude včas zveřejněn. Děkujeme za pochopení.

V sobotu 24. 3. / 14.00 – 17.00 / po velkém úspěchu v loňském roce si dovolíme i letos zopakovat téma Velikonoční dílny. Netradičním způsobem si vyrobíme nové rekvizity pro Velikonoční příběh, který si v závěru opět zahrajeme. Tentokrát by mohli přijít i diváci. Proto zveme rodiče na vystoupení v 16.30 hodin.

Ve čtvrtek 29. 3. / 17.00 / pořádáme koncert Dagmar Voňkové. Zpěvačka, kytaristka a skladatelka Dagmar Voňková, která se proslavila skvělou technikou hry na kytaru plnou experimentů, představí písně nejen z nejnovějšího alba Hostina.

Na začátek dubna pro Vás dále připravujeme: ve čtvrtek 5. 4. / 17.00 / Jazzový koncert – Invisible Faces. Tomáš Liška – kontrabas, Efe Turumtay (TUR) – housle; Nikola Zarić (SRB) – akordeon. Trio představí na hudební scéně vysoce ceněný projekt, v němž se mísí prvky ethno-music inspirované Orientem, Balkánem i Afrikou se současným jazzem.

V úterý 10. 4. / 18.00 / v galerijním sále tradičně zazní koncert ZUŠ Roudnice nad Labem.

O následujících akcích Vás budeme informovat v dalším vydání roudnických novin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>