Doprovodný program v galerii pokračuje

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie. Na další měsíce tohoto roku jsme pro Vás v galerii připravili tyto programy:

Ve čtvrtek 1. 2. / 17.00 / proběhne v prostoru galerijního foyer prezentace Ateliéru prostor S. Zakladatel Ateliéru prostor S Jan Stolín představí spolu se svými studenty práce Katedry environmentálního designu Fakulty umění a designu Technické univerzity v Liberci. Práce studentů budou v roudnické galerii vystaveny do 11. 2. 2018.

Ve čtvrtek 8. 2. / 17.00 / pořádáme tradiční  Filmový večer: Ruben Östlund / Čtverec.
Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř něj platí pravidlo naprosté rovnosti a tolerance. Společně s PR agenturou hledá muzeum ideální strategii, jak v roztržitém a událostmi zavaleném mediálním prostoru celou akci zviditelnit. Konceptuální výstava se však podobně jako celá švédská společnost začne utápět v bizarním zmatku, který definuje napětí mezi liberálními hodnotami, egoismem a sobectvím. Vítejte ve čtverci jménem současná Evropa. (z oficiálního textu distributora)

V neděli 11. 2. / 17.00 / se uskuteční Derniéra a komentovaná prohlídka výstavy Vdovy S.  Budete se moci zeptat hlavních protagonistek výstavy Christine Sekalové, Duni Slavíkové a Lenky Sýkorové na jejich pohled na dílo slavných životních partnerů, vynikajících, mezinárodně uznávaných představitelů českého moderního umění.

Ve čtvrtek 22. 2. / 17.00 /  se na Vás těšíme při vernisáži výstavy Jiří Franta / David Böhm / Sbírky jinak.

V sobotu 24. 2. Vás čekají dva programy: / 13.00 – 16.00 / Masopustní výtvarná dílna. V období půstu po popeleční středě si připomeneme lidové zvyky začátku roku a na jídlo vzpomeneme pouze pomocí papíru a barev. Na téma jídlo v umění vytvoříme velkou vizuální hostinu.

/ 16.00 / Divadelní představení Studia Oáza / Dvanáct měsíců. Studio Oáza je kulturní centrum pro lidi s mentálním postižením. Můžete se opět těšit na překvapivé divadelní postupy, které spolu se svými herci uplatňují scénaristé a režiséři Kateřina Tichá a Pavel Soper.

Ve čtvrtek 1. 3. / 16.00 / připravíme besedu, ve které se budeme věnovat zajímavému tématu:  Stálá expozice dnes/ Mezi tradicí a experimentem. Beseda se bude zabývat otázkou, jak prezentovat sbírky ve stálé expozici, aby byly přitažlivé pro návštěvníky. K výstavě Jiří Franta / David Böhm / Sbírky jinak.

Ve čtvrtek 8. 3. / 17.00 / se můžete těšit na přednášku Miroslavy Hlaváčkové / Roudnice v proměnách staletí.  Program připomene loňské oslavy 850. výročí první zmínky o Roudnici.

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>