Novoroční doprovodný program v galerii 2018

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie. Rádi bychom se s Vámi přivítali v novém roce 2018. Již na jeho začátku jsme pro Vás připravili zajímavé doprovodné programy.

Prvním z nich bude program – Obrazy na cestách k výstavě Vdovy S / Sekal / Slavík/ Sýkora ve čtvrtek 11. 1. / 17.00. V Archivu Lenky a Zdeňka Sýkorových v Lounech se mezi tisíci dokumentačních fotografií z umělcova života nachází mnoho těch, které zachycují samostatné i kolektivní výstavy. Tyto fotografie lze prezentovat nejen jako svědectví o autorovi, době a vystavovaných dílech, ale také jako dokumenty o proměnách galerií a muzeí v průběhu čtyřiceti let. Lenka Sýkorová vybrala kolem stovky těchto fotografií a svým komentářem doplní jejich promítání.  Upozorní na aspekty, které ji osobně zaujaly při úvahách o budoucím muzeu Zdeňka Sýkory.

V úterý 16. 1. bude zahájena výstava:  Ateliér prostor S / Experimentální architektura studentů Katedry environmentálního designu Fakulty umění a designu Technické univerzity v Liberci. Ve čtvrtek 1. 2. / 17.00 / Vám budoucí architekti budou prezentovat své projekty.

Ve čtvrtek 18. 1. / 17.00/ prosloví Prof. Tomáš Vlček přednášku „Max Dvořák a otevřený příběh dějin umění“, v níž přiblíží vědecký odkaz významné roudnické osobnosti, reprezentanta Vídeňské školy dějin umění. Program připomene loňské oslavy 850. výročí první zmínky o Roudnici.

Ve čtvrtek 25. 1. / 17.00 zazní v prostoru pod klenbou koncert roudnické flétnistky Elišky Hejhalové a jejích hostů (účinkují: flétna – Eliška Hejhalová, housle – Anežka Hejhalová, Jakub Hejhal, violoncello – Tereza Pelikánová, kytara – Matěj Bok, klavír – Stanislav Gallin).

V programu zahrají skladby známých autorů:  W. A. Mozart – Koncert G dur (flétna, klavír), Pachelbel – Canon in D (violoncello, 2x housle), P. Jeanjean – virtuózní etuda no. 3 (flétna sólo), F. Benda – Sonata F dur (flétna, violoncello, kytara), G. Enescu – Cantabile a Presto (flétna, klavír), V. Monti – Czardasz (housle, klavír), O. Mácha – Variace pro flétnu a klavír (flétna, klavír), J. Pelikán – Czardasz (flétna, klavír).

Ve čtvrtek 8. 2. / 17.00 přijďte do galerie zhlédnout opět zajímavý „áčkový“ film. Filmový večer Vám tentokrát nabídne komediální drama – Čtverec režiséra Rubena Östlunda Švédsko / Německo / Francie / Dánsko, 2017, 142 min.

V neděli 11. 2. / 17.00 zakončíme výstavu Vdovy S komentovanou prohlídkou s hlavními protagonistkami Christine Sekalovou, Duňou Slavíkovou a Lenkou Sýkorovou.

O nových výstavách a doprovodných programech se dočtete v únorovém čísle Roudnických novin. Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že pestrý doprovodný program prvního měsíce tohoto roku Vás zaujme.

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>