LISTOPAD V GALERII

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie, srdečně Vás zveme na listopadové doprovodné programy.

V neděli 5. 11. /16.00 / pořádáme tradiční „Podzimní básnické setkání“, tentokrát na téma Proměny. Posluchači budou mít opět příležitost nahlédnout  spolu s Milošem Makovským do rozmanitých zákoutí současné české poezie. Program je připraven ve spolupráci s ústeckým literárně-kulturním časopisem H_aluze.

V úterý 7. 11. / 18.00 / si přijďte poslechnout lidové písně z Podřipska ze sbírky Františka Homolky. Na programu bude slavnostní prezentace hudební publikace Etnologického ústavu AV ČR Praha, v níž budou účinkovat Věra Thořová, Jiří Traxler, Lubomír Tyllner a Zdeněk Vejvoda. Jako host vystoupí Folklorní soubor Jarošovci z Mělníka. Akce je součástí festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd české republiky.

Ve čtvrtek 9. 11. / 17.00 / prosloví Prof. Tomáš Vlček přednášku „Max Dvořák a otevřený příběh dějin umění“, v níž přiblíží vědecký odkaz významné roudnické osobnosti, reprezentanta Vídeňské školy dějin umění. Program se uskuteční v rámci programu oslav 850. výročí první zmínky o Roudnici.

Ve čtvrtek 16. 11. / 16.00 – 19.00 / Vás čeká setkání s umělcem Milošem Michálkem, který povede experimentální grafickou dílnu ke své výstavě „Záznamy“. Dílna je vhodná pro dospělé i děti za doprovodu rodičů. Doporučujeme objednání předem z důvodu omezených míst.

V pondělí 20. 11. / 17.00/  zahájíme ve foyer galerie výstavu emeritního profesora AVU Bedřicha Dlouhého „Reminiscence“.

Ve čtvrtek 23. 11. / 17.00 / přijďte do galerie zhlédnout film Kena Loache “Já, Daniel Blake“.

Sociálně apelativní snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat nesmyslně nastaveným systémem a absurdními byrokratickými procesy, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti. Oba hrdinové se každý po svém snaží vypořádat s příkořími systému a přitom neztratit zbytky důstojnosti. (z oficiálního textu distributora).

V sobotu 25. 11. / 14.00 – 17.00 / se setkáme na výtvarné dílně „Rozvětvené šperky“. Budeme se věnovat tvorbě šperků z drátků, korálků a recyklovaného materiálu. Necháme se přitom inspirovat florálními motivy z plastik Karla Pauzra. Dílna je vhodná pro děti i dospělé.

V neděli 26. 11. / 16.00 / promítneme v rámci derniéry výstavy Hany Purkrábkové a Karla Pauzra „bytosti“ film Jaroslava Brabce z cyklu Orbis Artis o Karlu Pauzrovi.
Milí čtenáři a návštěvníci galerie, přejeme Vám barevné podzimní dny a těšíme se na Vaši návštěvu.

GMU Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>