Výstava Pod širým nebem

Roudnická galerie spolupracuje s řadou institucí a organizací, které působí na území města Roudnice nad Labem. Mnohým z nich velkoryse zapůjčuje výstavní prostory tradičně každý rok ve stejnou dobu. V první polovině září jsme uvedli výstavu U3V ve spolupráci s pedagožkou KVK UJEP v Ústí nad Labem a garantkou kurzu U3V / Dobrodružství malby – Jitkou Kratochvílovou.

Výstava představila cyklus akvarelů z plenéru frekventantů roudnického kurzu Dobrodružství malby, kteří se mimo pravidelný kurz schází i na mimořádných akcích venku, pod širým nebem, kde také tvoří. Jednotlivé práce vznikaly během několika takových setkání v Roudnici nad Labem a také na malířském soustředění u moře na chorvatském ostrově Murter. Studenti si měli možnost k práci přizvat své přátele, děti a vnoučata a tvořit společně. Vznikl tak zajímavý mezigenerační koncept, kde se jednotlivé generace měly možnost nejenom sejít, ale i společně tvořit.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve středu 6. 9. Úvodní slovo pronesli ředitelka galerie Alena Potůčková, autorka výstavy Jitka Kratochvílová a starosta města Roudnice nad Labem Vladimír Urban za účasti vystavených autorů a jejich rodin.

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>