POZVÁNKA NA ZÁŘIJOVÉ PROGRAMY V GALERII

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie, rádi bychom Vás opět po prázdninách pozvali do galerie na zajímavé doprovodné programy.

Ve středu 6. 9. / 17.00 / zahájíme v galerijním foyer výstavu  U3V / Pod širým nebem. Výstava představí cyklus akvarelů z plenéru v rámci mezigeneračního programu. Neprofesionální, ale nadšení frekventanti roudnického kurzu „Dobrodružství malby“ Univerzity třetího věku UJEP v Ústí nad Labem pod pedagogickým vedením Jitky Kratochvílové přizvali ke společné tvorbě své přátele a svá vnoučata.

Ve čtvrtek 7. 9. / 17.00 / se uskuteční další filmový večer. „Frankofonie“ je historické drama francouzsko­německo­nizozemské produkce z roku 2015 režiséra Alexandra Sokurova, které nás seznámí z netradičního úhlu pohledu s historií pařížského Louvru.

Na sobotu 9. 9.  připravujeme tradiční Galerijní odpoledne. Od 15.00 proběhne rockový koncert se skupinami „Houpací koně“ (Ústí nad Labem), „Blueroom“ (Roudnice nad Labem) a Phil Shöenfelt (USA) & Southern Cross (Praha). V 18.00 začne  premiéra filmu Marka Lutky „Tekutá bledost pozdního jara“.

V neděli 10. 9. / 16.00 / ukončíme komentovanou prohlídkou výstavu „Jan Štursa / Dar nebes a země“. Výstavou Vás provede její autor PhDr. Josef Chalupa, ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

Ve čtvrtek 21. 9. / 17.00 / se uskuteční vernisáž výstav „Karel Pauzer / Hana Purkrábková / Bytosti“ (z cyklu Osobnosti) a „Miloš Michálek / Záznamy“ (z cyklu Severní okruh). V hudebním programu zahraje na violoncello Mikael Ericsson.

V sobotu 23. 9. / 10.00–11.30 / vystoupí v galerii v rámci Roudnického vinobraní Fojtův komorní sbor a jeho hosté v tradičním pořadu Roudnické konsonance.  K výročí 850. let první písemné zmínky o městu Roudnice nad Labem zazní skladby z roudnického kancionálu, roudnických skladatelů, roudnických upravovatelů lidových písní a upravovatelů lidových písní s roudnickou tematikou.

Na začátek října pro Vás v galerii připravujeme 1. 10. /13.00/ tradiční Den seniorů – Slavnostní zahájení kurzu Malba, kresba, pastel U3V v Roudnici nad Labem. Výtvarné dílny na téma „Malířské tradice Podřipska“ pro seniory připraví Jitka Kratochvílová, Vladimíra Drahozalová a Gabriela Váchová, lektorky Ateliéru Výtvarka. Program se uskuteční ve spolupráci s Univerzitou třetího věku UJEP v Ústí nad Labem.

Týž den, 1. 10. /14.00/ můžete navštívit celorepublikovou akci Den architektury na téma „Roudnice románská a barokní“ / Zámecký areál v průběhu staletí / Architektonická vycházka s arch. Petrem Janošem a restaurátorem Jiřím Brodským / Ve spolupráci s Vlastivědným spolkem Říp / Sraz před Galerií moderního umění, Očkova 5. Oba programy se budou konat v rámci roudnických oslav 850. výročí první zmínky o Roudnici.

5. 10. /17.00/  Vás okouzlí hudba evropského klasicismu na koncertu sopranistky Jany Štěrbové a klavíristky Zory Křičkové.

O dalších programech Vás budeme informovat v dalším vydání. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>