Pozvánka na výstavu Miloše Michálka / Záznamy


Ve foyer roudnické galerie bude ve čtvrtek 21. září slavnostně zahájena výstava ústeckého grafika Miloše Michálka Záznamy. Bude zde představena část jeho nejnovějšího cyklu denních grafických záznamů, které vytváří po celý rok 2017. Výstava potrvá do 19. listopadu 2017.

Miloš Michálek zasvětil téměř celý svůj profesní život pedagogické činnosti. Jako ústecký patriot působil dlouhá léta na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem. V současné době vyučuje grafické techniky na ústecké Fakultě umění a designu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Z autorovy pedagogické činnosti vychází koncepčně také výstava Záznamy uspořádaná ve foyer roudnické galerie. Inspirační zdroj v ní však není na první pohled tak čitelný, jako ve velkorysé autorské výstavě Kabinet, která se uskutečnila v Galerii Emila Filly v Ústí nad Labem v roce 2014. Součástí výstavy byly tehdy Michálkovy práce z roku 2007 Kresby (365). Tyto kresby vznikly v souvislosti se školním projektem, v němž měli studenti spolu se svým pedagogem za úkol vytvořit každý den jednu kresbu, a to po dobu jednoho roku. Výsledkem tak bylo 365 kreseb vytvořených autenticky každý den. Projektem Záznamy se umělec vrací ke koncepci svého deset let starého časosběrného dokumentu. Každý den po dobu jednoho roku vytváří jeden grafický list o rozměrech 17,6 x 12,5 cm bez ohledu na to, zda je či není zrovna na cestách.

Komorní výstava Miloše Michálka navazuje na předcházející projekty z cyklu Severní okruh, v němž se již představili jiní pedagogové Fakulty umění a designu, jako například Svatopluk Klimeš, Pavel Kopřiva či Pavel Mrkus.

Petra Mazáčová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>