POZVÁNKA NA PRÁZDNINY A ZÁŘÍ V GALERII

Již se blíží prázdninové měsíce a rádi bychom Vám připomněli, že i během nich se můžete těšit na galerijní doprovodné programy. Využijeme též prázdninového vydání k pozvání na začátek září.

Ve čtvrtek 13. 7. /17.00/ Vás čeká Letní jazzový koncert. Luboš Malina (banjo), Tomáš Liška (kontrabas) a Michal Nejtek (klavír) zahrají skladby z nového alba „Fragile Bliss“, skvělé nadžánrové hudební syntézy plné imaginace.

Ve čtvrtek 27. 7. / 16.00–19.00/ galerii opět navštíví lektorka Simona Němcová, která Vás zasvětí do volného pokračování Asijské dílny na téma „Základy tušové malby SUMI-E II“.

Ve čtvrtek 3. 8. / 17.00 / pořádáme filmový večer. K výstavě Jana Štursy a Otakara Slavíka promítneme unikátní dokument českého režiséra Jakuba Jahna „A living Space“ z roku 2016. Jedna z největších postav současné divadelní režie – Robert Wilson dává na své farmě Watermill, kterou přetvořil v kreativní laboratoř, prostor umělcům z celého světa. Film je poetickou zprávou o tvorbě, o komunikaci a myšlení v současném umění, ale také o setkání velkých talentů a velkých peněz. Přijďte se podívat na vizuální dokumentární báseň, jaká tu dlouho nebyla.

Ve středu 6. 9. / 17.00 / zahájíme v galerijním foyer výstavu  U3V / Pod širým nebem. Výstava představí cyklus akvarelů z plenéru v rámci mezigeneračního programu. Neprofesionální, ale nadšení frekventanti roudnického kurzu „Dobrodružství malby“ Univerzity třetího věku UJEP v Ústí nad Labem pod pedagogickým vedením Jitky Kratochvílové přizvali ke společné tvorbě své přátele a svá vnoučata.

Ve čtvrtek 7. 9. / 17.00 / se uskuteční další filmový večer. „Frankofonie“ je historické drama francouzsko­německo­nizozemské produkce z roku 2015. Na pozadí druhé světové války (resp. německé okupace Francie) zkoumá režisér Alexandr Sokurov vztah mezi uměním a mocí a ptá se, co nám kultura říká o nás samých. Jeho filmový esej je nekonvenční procházkou pařížským muzeem Louvre, kterým diváka provádí Napoleon a Marianne coby alegorický symbol Francouzské republiky. Louvre tu vedle ředitele M. Jacquese Jaujarda a historika umění Metternicha funguje jako třetí hlavní postava – jako úchvatná kulisa i nejvýznamnější úložiště světové kultury. (Z oficiálního textu distributora)

Na sobotu 9. 9. připravujeme tradiční Galerijní odpoledne  od 16.00 proběhne rockový koncert se skupinami „Houpací koně“ (Ústí nad Labem), „Blueroom“ (Roudnice nad Labem) a Phil Shöenfelt (USA) & Southern Cross (Praha). V  18.00 začne  premiéra filmu Marka Lutky „Tekutá bledost pozdního jara“. Půjde o civilistní drama / jarmuschovsky laděnou komedii, v níž hrají František Rudolf a Silva Beránková. Za kamerou stál Miroslav Vránek.

V neděli 10. 9. / 16.00 / ukončíme komentovanou prohlídkou výstavu „Jan Štursa / Dar nebes a země“. Výstavou Vás provede její autor PhDr. Josef Chalupa, ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
O dalších programech Vás budeme informovat v dalším vydání. Přejeme Vám krásné letní dny a poklidné prázdniny!

GMU Lucie Kabrlová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>