Letní výtvarné dílny v galerii budou letos rozděleny na dvě části

Pondělí – pátek 17. – 21. 7.  / Letní výtvarné dílny 1. část
Pondělí – pátek 7.–11. 8. / Letní výtvarné dílny 2. část

Dílny jsou určené malým i velkým školákům (od 6 do 15 let), kteří mají rádi výtvarnou tvorbu a umění. Pro velký zájem v minulém roce se budou letní dílny konat ve dvou termínech. Protože je kapacita míst omezená, je nutné objednání předem. Maximální počet účastníků je 15. Přihlášky zasílejte nejpozději do 10. 7. 2017.  Výtvarné dílny na každý den připraví galerijní edukátorka Lucie Kabrlová a vždy ve čtvrtek pozveme jako hosta odbornici na japonskou tušovou malbu Simonu Němcovou.

Pondělí / Tělo kreslíme a tělo malujeme / Motivy figurálního malířství v návaznosti na výstavu Otakara Slavíka a jeho přesahy do body artu.

Úterý / Sochařina to je dřina / K výstavě Jana Štursy / Z jakých materiálů se vytvářejí sochy, plastiky a reliéfy? / Děti si prožijí kontakt s různými materiály a především s hlínou, ze které budeme modelovat figury a části lidského těla.

Středa / 1. Dětské malířské symposium Roudnice ´2017 / Děti si zahrají na umělce, budou tvořit v přírodě a vyzkoušejí si různé postupy při tvorbě uměleckého díla. Nejprve budou vstřebávat různé motivy a volit barvy. Vyzkoušejí si, jaký rukopis jim je příjemnější – jemný a detailně precizní, nebo expresivní a dynamický?  To vše si zaznamenají do skicáku. Poté se rozmístí venku v přírodě a každý namaluje to, co je mu blízké… záznam skutečnosti či fantazijní výjev. Nakonec si vyzkoušejí, jak připravit vernisáž a výstavu v dětském ateliéru, kde budou díla vystavena až do konce prázdnin.

Čtvrtek / Výtvarná dílna se Simonou Němcovou / Základy japonské tušové malby SUMI-E

Pátek / Pomník pro Roudnici

Děti se seznámí se sochami vystavenými v galerii, ale také s návrhy a fotografiemi některých realizovaných pomníků. Necháme se jimi inspirovat a navrhneme pomník pro Roudnici zasvěcený historické události, která se zde odehrála, či významné osobnosti, která zde žila. Návrhy pomníku zařadíme do soutěže a vybereme vítěze.

Na Letní výtvarné dílny se můžete přihlásit mailem na adrese: galerieroudnice@gmail.com. nebo na tel. čísle 416 837 301. Děti mohou absolvovat dílny na různá témata během všech dní, nebo si vybrat některé dny či dokonce jen jeden. Poplatek za den je 80 Kč, za pět dní 350 Kč. Program sledujte na www.galerieroudnice.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>