S dílem Kamila Lhotáka & s Kamilem Lhotákem ml. osobně

Galerie moderního umění připravuje komorní výstavu malíře, grafika a ilustrátora Kamila Lhotáka (1912–1990). Výstava se bude konat ve foyer galerie od úterý 11. do neděle 30. října. Kromě obrazu – pro Podřipsko přímo erbovního – Ve Středohoří se návštěvníci mohou těšit na další Lhotákovy obrazy, kresby a grafiky ze sbírek galerie a také na mimořádné setkání s Kamilem Lhotákem mladším, který laskavě přijal naše pozvání.

K uspořádání výstavy vedly nejméně dva důvody. Prvním je odkaz paní Alice Rubešové, díky níž galerie v loňském roce získala dva obrazy Kamila Lhotáka, Děti kapitána Granta a Ponorku. Výstava tak vděčně připomene přízeň jedné z našich donátorek a donátorů. Druhým důvodem je početná a zajímavá kolekce Lhotákových obrazů, kreseb a grafik, kterou se podařilo v galerii vybudovat, a to hlavně díky našim předchůdcům Miloši Saxlovi a Miroslavě Hlaváčkové. Za tím vším stojí kvalita a svébytnost tvorby Kamila Lhotáka, milovníka a znalce technické civilizace a městské periferie.

Vážení a milí návštěvníci, těšte se: Ve čtvrtek 13. října od 17 hodin proběhne beseda, věnovaná životní a umělecké cestě Kamila Lhotáka. Hlavním hostem večera bude pan Kamil Lhoták mladší, umělcův syn a zároveň autor vzpomínkové knihy Můj otec Kamil Lhoták, vydané pražským nakladatelstvím Vltavín v roce 2008.

Andrea Turjanicová, kurátorka galerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>