Pozvánka na doprovodné programy galerie

Vážení čtenáři, rádi bychom Vás informovali o nových doprovodných programech v Galerii moderního umění.

Ve čtvrtek 8. 6.  od 17.00  Vás srdečně zveme na „Koncert pro pivovar“, na němž zazní Pijácké písně v podání Jany Štěrbové a pěveckého sboru mělnických seniorů CESMÍNA v doprovodu akordeonu. Slavnou historií pivovaru Vás provede Ondřej Krajník a vizi budoucnosti barokní památky nastíní architekt Petr Janoš. Jako speciální host programu vystoupí prof. Jan Royt.

V pátek 9. 6. od 10.00–22.00  pořádáme již 9. ročník Galerijního dne a noci, tentokrát na téma Afrika k aktuální výstavě „Dívka a trn“ grafika Jana Vičara, jenž se inspiroval pobytem v Maroku.

I letos uvolníme výstavní prostor foyer dětem z výtvarného oboru ZUŠ v Roudnici nad Labem. V pondělí 12. 6. v 17.30  zahájíme výstavu „Křížem krážem“.

Ve čtvrtek 15. 6. v 17.00 Vám Roudnici v proměnách staletí představí přednáška Miroslavy Hlaváčkové, která se uskuteční v rámci programu k 850. výročí první písemné zmínky o Roudnici.

V sobotu 17. 6. od 14.00–17.00  strávíme společný čas v přírodě prostřednictvím hry i tvorby na sobotní výtvarné dílně „Pojďme ven!“

V neděli 18. 6. v 16.00  Vás čeká derniéra výstavy „Světlo barvy II“ spojená s komentovanou prohlídkou s malířkou Kateřinou Štenclovou.

Na konci měsíce ještě stihneme ve čtvrtek 29. 6. v 17.00 zahájit nové výstavy „Jan Štursa / Dar nebes a země“ (z cyklu Počátky moderny) „Otakar Slavík / Těla“ (z cyklu Osobnosti). Na vernisáži Vás čeká překvapení.

V minulém roce se nám osvědčily prázdninové programy. Proto jsme se letos rozhodli v nich volně pokračovat. Ve čtvrtek 13. 7. v 17.00 si přijďte poslechnout Letní jazzový koncert. Luboš Malina (banjo), Tomáš Liška (kontrabas) a Michal Nejtek (klavír) zahrají skladby z nového alba „Fragile Bliss“, skvělé nadžánrové hudební syntézy plné imaginace.

Ve čtvrtek 27. 7. od 16.00–19.00 galerii opět navštíví lektorka Simona Němcová, která Vás zasvětí do volného pokračování Asijské dílny na téma „Základy tušové malby SUMI-E II“.

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>