Květnové doprovodné programy Galerie moderního umění

Milí čtenáři – návštěvníci galerie, spolu s nově otevřenými výstavami Kateřiny Štenclové „Světlo barvy II“ a Jana Vičara „Dívka a trn“ se do výstavního sálu vrátila v plném lesku i stálá expozice českého umění 20. století. Po výstavě odkazující k tématu války se tak opět můžete přijít potěšit s Vašimi oblíbenými obrazy a sochami.

V květnu Vás však také čekají zajímavé doprovodné programy. V úterý 9. 5. od 18.00 se uskuteční Koncert učitelů ZUŠ v Roudnici nad Labem. Roudnické hudební jaro bude pokračovat ve čtvrtek 11. 5. od 17.00 hodin koncertem vynikajícího klavíristy Jana Bartoše, který zahraje vybraná díla Ludwiga van Beethovena v působivé konfrontaci s experimentálními skladbami amerického tvůrce Johna Cagea.

V sobotu 13. 5. (14.00–17.00) se na výtvarné dílně dozvíte „Jak se žije v Africe?“  Během výtvarného tvoření využijeme nejrůznější přírodní materiály a jejich otisky nebo z nich vytvoříme asambláž.

Ve čtvrtek 18. 5. od 18.00 se Vám představí Slivenecký akordeonový soubor. Koncert se uskuteční v rámci Roudnického hudebního jara a zazní na něm skladby barokních mistrů J. S. Bacha, G. F. Haendela, H. Purcela a J. D. Zelenky v úpravě pro akordeon.

Ve čtvrtek 25. 5. od 17. 00 spolupořádáme s Knihovnou Ervína Špindlera a ZŠ Jungmannova

v Roudnici nad Labem – Slavnostní vyhodnocení 9. ročníku soutěže podřipských škol na téma Roudnice historická, připomínající letošní významné výročí 850. let od první písemné zmínky o Roudnici.

Ve čtvrtek 8. 6. od 17.00 se bude konat „Koncert pro pivovar“. Pijácké písně přednesou sopranistka Jana Štěrbová s pěveckým sborem mělnických seniorů CE SMÍNA. Programem, v němž bude představena slavná historie barokního pivovaru i vize jeho nového využití, bude provázet MUDr. Ondřej Krajník. Jako host vystoupí Prof. Jan Royt.

V pátek 9. 6. / 10.00–22.00 / se uskuteční již tradiční Galerijní den a noc 2017. O následujících akcích Vás budeme informovat v dalším měsíci. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Lucie Kabrlová, kurátorka pro práci s veřejností

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>