Dubnové doprovodné programy v galerii

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie,

V dubnu budou pokračovat doprovodné programy s válečnou tematikou, které pořádáme k výstavě Pavla Kopřivy a Jiřího Černického „War zone“,  i jiné zajímavé pořady.

V sobotu 1. 4. od 16.00 hodin se uskuteční literární pořad „Jaroslav Achab Haidler / Čtení z románu Vojna a mír Lva Nikolajeviče Tolstého“. Charismatický herec z Činoherního studia v Ústí nad Labem bude předčítat z nejslavnějšího románu o válce a míru.

Ve čtvrtek 6. 4. od 17.00 hodin zahájíme společně s Kulturními zařízeními Města Roudnice nad Labem „Roudnické hudební jaro 2017“ koncertem Stamicova kvarteta, které přednese Smyčcový kvartet (1921) Hanse Krásy a 3. smyčcový kvartet op. 73 (1946) Dmitrije Šostakoviče, který reflektuje atmosféru Velké vlastenecké války.

V sobotu 8. 4. od 14.00–17.00 hodin se bude konat Velikonoční výtvarná dílna pro děti i rodiče. Všem účastníkům nabídneme netradiční způsob výroby rekvizit pro Velikonoční příběh.

Ve čtvrtek 13. 4. od 17.00 hodin proběhne tradiční filmový večer z cyklu „Jen áčkové filmy“. Tentokrát našim divákům promítneme dánský film „Boj“, v němž se režisér Tobias Lindholm zabývá morálními dilematy spojenými s válkou. Působivé dílo bylo nominováno na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

V neděli 16. 4. od 16.00 hodin zakončíme výstavu „War Zone“ komentovanou prohlídkou s autory Pavlem Kopřivou a Jiřím Černickým.

V závěru měsíce ve čtvrtek 27. 4. od 17.00 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž nových výstav: „Kateřina Štenclová / Světlo barvy II“ a „Christian Hubert Rodier a Sol LeWitt“. Doprovodné programy k těmto výstavám budou zveřejněny v květnovém vydání Roudnických novin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>