Netradiční derniéra výstavy: současní umělci „ve stopách“ Julia Mařáka a koncert skupiny DekadentFabrik

S velkou „letní“ výstavou Františka Kavána z období přelomu 19. a 20. století, období spjatého mimo jiné s ozvuky symbolismu, dekadence a s nově nastupující secesí, se Galerie moderního umění rozloučila pozoruhodným způsobem.

Současní mladí umělci, kteří se nechali volně inspirovat legendární krajinářskou školou Julia Mařáka, přišli do galerie představit svou tvorbu a nepřímo ji konfrontovat s obrazy malíře Františka Kavána (1866–1941). Jejich díla vznikla před několika měsíci – v dubnu letošního roku během společného plenéru v okolí Okoře a v bývalé továrně na výrobu pian Dalibor v Zákolanech. Akci, která byla součástí 6. bienále Industriální stopy, zorganizovala sochařka Dagmar Šubrtová. Roudnickou prezentaci uvedl historik umění Otto M. Urban.

Derniéra vyvrcholila koncertem a vizuální show kapely DekadentFabrik ve složení Mikoláš Chadima (saxofon), Ivan Bierhanzl (baskytara a kontrabas), Otto M. Urban alias DJ Satan, David Cajthaml (kytara) a Ondřej Tuček (videoprojekce).

P. S. Vzkaz od DekadentFabrik pro návštěvníky koncertu: „skvělej koncert a skvělé publikum, v galeriích mezi obrazy se hraje dobře“.

Andrea Turjanicová, kurátorka galerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>