Poslední doprovodné programy tohoto roku

Milí čtenáři, rádi bychom Vás pozvali na prosincová setkání v galerii. Hned na začátku měsíce 8. 12. od 17.00 hodin zahájíme nové výstavy Cesty imaginace / Česká meziválečná avantgarda ze sbírek Alšovy jihočeské galerie a Vladimíra Drahozalová / Nad hlavou. Úvodní slovo pronese autorka výstav Alena Potůčková. V hudebním programu se můžete těšit na Fantaisie Pastorale Eugèna Bozzy a Pět kusů pro hoboj Antala Dorátiho v podání Anny Červenkové a Jiřího Holeni.

V sobotu 10. 12 od 14.00–17.00 hodin se uskuteční dílna Kouzelné Vánoce. Vyzkoušíme si různé výtvarné experimenty při výrobě dárků pod stromeček. Dílna je vhodná pro děti i jejich rodiče či prarodiče.

Rok 2016 slavnostně ukončíme již ve středu 14. 12. v 18.00 hodin Vánočním koncertem k poctě Karlu IV. Soubor Karmína nám v dobových kostýmech a na dobové nástroje připomene slavnou éru Karla IV., jehož 700. výročí narození letos slavíme. Koncert pořádáme ve spolupráci s Kulturními zařízeními Města Roudnice nad Labem.

Rádi bychom Vás v předstihu pozvali také na první novoroční pořad. Ve čtvrtek 5. 1. 2017 v 17 hodin prosloví svou přednášku prof. Jan Royt / Čechy a Francie za vlády Václava IV. a Karla VI. Bude se v ní zabývat uměleckými vztahy Čech a Francie v letech 1380–1410 s důrazem na tvorbu Mistra Třeboňského oltáře.

12. 1. bude následovat Literární pořad – Mirek Kovářík a Radoslav Bláha / Vladimír Holan / Návrat. Divadelník, publicista, redaktor, vysokoškolský pedagog a „kreativní interpret básnických textů“ přednese spolu se svým kolegou Radoslavem Bláhou slavnou poemu Návrat (1948) Vladimíra Holana.
V další částí ledna budou programy pokračovat, inzerovat je budeme včas již v novém vydání Roudnický novin. Milí čtenáři a návštěvníci, přejeme Vám krásné svátky vánoční,  chvíle pohody a mnoho zdraví a štěstí v novém roce. Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vaše návštěvy.

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>