Pozvánka na listopadové galerijní doprovodné programy

Milí čtenáři a návštěvníci galerie, rádi bychom Vás pozvali na doprovodné programy galerie, které můžete navštívit v měsíci listopadu:

První akcí bude ve čtvrtek 3. 11. | 17.00 přednáška Niny Milotové „Spisovatele Broučků doba (nejen) podřipská / Jan Karafiát 1846–1929“ pořádaná u příležitosti 170. výročí narození evangelického faráře a spisovatele Jana Karafiáta. Představí životní osudy zajímavé osobnosti, jež se zapsala do povědomí široké veřejnosti především autorstvím půvabných „Broučků“. První řádky byly napsány v Krabčicích pod Řípem v roce 1873.

Přednáškový cyklus bude pokračovat i v následujícím týdnu ve čtvrtek 10. 11. | 17.00. Prof. Jan Royt prosloví přednášku „Čechy a Francie za vlády Václava IV.
a Karla IV.“, v které se bude zabývat uměleckými vztahy Čech a Francie v letech 1380–1410 s důrazem na tvorbu Mistra Třeboňskeho oltáře. Naváže na ni přednáška restaurátora Libora Kocandy „Technologická kopie Madony roudnické a tvorba pigmentů podle středověkých manuskriptů“, v níž nás autor seznámí s přípravou

historických pigmentů podle dobových receptů a návodů.

V sobotu 12. 11. | 14.00–17.00 se uskuteční tradiční výtvarná dílna pro dospělé a rodiče s dětmi na téma „Kosmický šperk“ k výstavě „Pole rezonance“.

Poslední listopadovou akcí, která se uskuteční ve čtvrtek 24. 11. | 17.00, bude Filmový večer, na němž budeme promítat film režiséra Anha Hunga Trana  „Norské dřevo“  z roku 2010. Vizuálně působivá podoba knižního bestselleru slavného japonského spisovatele Harukiho Murakamiho vypráví melancholický příběh o nostalgii lásky, ztrátě a probouzející se sexualitě. Děj se odehrává na konci šedesátých let v Japonsku na pozadí studentských bouří.
Neděle 27. 11. je posledním dnem, kdy můžete navštívit výstavy „Štefan Papčo / KUMULACE“ a „Pole rezonance / Václav Boštík – Petr Dub – Vladimír Škoda“. V dalším vydání Roudnických novin Vás seznámíme s doprovodnými programy posledního měsíce tohoto roku. 12. prosince otevřeme nové výstavy „Cesty imaginace / Česká meziválečná avantgarda ze sbírek Alšovy jihočeské galerie“ (Z cyklu Regionální galerie) a „Vladimíra Drahozalová / Nad hlavou“ (Z cyklu Nová jména).

Přejeme Vám krásné podzimní dny a těšíme se na Vaši návštěvu.

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>