Pozvánka na galerijní doprovodné programy

Milí čtenáři a návštěvníci galerie, rádi bychom Vás pozvali na doprovodné programy galerie, které můžete navštívit v měsíci říjnu:

V sobotu 1. 10. | 14.00 pořádáme na Den seniorů Výtvarnou dílnu s komentovanou prohlídkou nejen pro prarodiče. Připravíme speciální interaktivní program, v němž přiblížíme díla významných českých autorů ve stálé expozici galerie.
V neděli 2. 10. | 14.00 se uskuteční již tradiční Den architektury na téma „Jak se dělá územní plán?“. Představíme Vám netradiční příběh jednoho malého města. S architektem Filipem Tittlem bude o vizi rozvoje města Štětí a přípravě nového územního plánu diskutovat náš stálý spolupracovník architekt Petr Janoš.

Ve čtvrtek 6. 10. | 17.00 opět v galerii uvítáme herečku Zdenku Procházkovou (mimo jiné představitelku Lídy Baarové v nejnovějším filmu Filipa Renče), která bude vyprávět o setkání s Karlem Čapkem a jeho ženou Olgou Scheinpflugovou a bude číst oblíbené povídky a novinové články, jež mají díky své moudrosti platnost podnes. Violoncellista Petr Hejný doprovodí slovo skladbami J. S. Bacha a A.Vivaldiho.

Ve čtvrtek 13. 10. | 17.00 proběhne přednáška s besedou na téma Zdeněk Lhoták / Pražský dům fotografie / FotoForum Praha v Roudnici. Půjde o neformální setkání s českými fotografy a prezentaci publikace PHP 25 let. Kniha bilancuje uplynulé čtvrtstoletí Pražského domu fotografie prostřednictvím ukázek tvorby významných soudobých fotografek a fotografů.

V neděli 23. 10. | 17.00 galerii navštíví umělec Jiří Černický a návštěvníkům představí performance a videoprojekci „Nikdo čitelný“. Laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 1998 uzavře performancí a videoprojekcí prezentaci objektu „Komercionál“ v rámci „Malé velké změny“ ve stálé expozici roudnické galerie.

Ve čtvrtek 27. 10. | 17.00 se můžete těšit na klavíristu Dušana Holého a violoncellistu Matthiase Naegeleho (USA/NL), kteří zahrají díla   Franze Schuberta, Jaromíra Nečase, Dmitrije Šostakoviče a Bedřicha Smetany.

Dovolíme si ještě na závěr upozornit na první listopadovou akci ve čtvrtek 3. 11. | 17.00. Bude jí přednáška Niny Milotové „Spisovatele Broučků doba (nejen) podřipská / Jan Karafiát 1846–1929“ pořádaná u příležitosti 170. výročí narození evangelického faráře a spisovatele Jana Karafiáta. Představí životní osudy zajímavé osobnosti, jež se zapsala do povědomí široké veřejnosti především autorstvím půvabných Broučků. První řádky byly napsány v Krabčicích pod Řípem v roce 1873.

Těšíme se na Vaši návštěvu! S přáním hezkých podzimních dnů

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>