OHLÉDNUTÍ ZA LÉTEM

I když si řada lidí myslí, že se v galerii v létě nic neděje, opak je pravdou. Jen ve Výtvarném ateliéru naší galerie se v průběhu letních prázdnin konaly hned dva čtyřdenní výtvarné kurzy s názvem Velká výtvarná Odyssea. Proč zrovna Odyssea? Co má společného Odysseus a galerie?

I my jsme totiž v ateliéru, stejně jako Odysseus na své dlouhé cestě, objevovali nové věci, techniky i nové materiály, s nimiž jsme si dál výtvarně pohráli. Materiály byly spíše staré než nové – věnovali jsme se po vzoru výstavy Veroniky Richterové Nebezpečná laguna recyklování věcí, které již dosloužily a kterým jsme naší tvorbou vdechli nový život. Rodiče i prarodiče se na závěrečné výstavě nestačili divit, jak se dá využít staré sklo, plasty i papír.

Myslím, že jsme si to všichni pěkně užili. Moc mě potěšilo, že byly děti dokonce ochotné dojíždět z vesnic v okolí. Celkem se Letních výtvarných dílen zúčastnilo během osmi dnů 70 dětí!

A co naše výstavy? Dveře se u nás netrhly. Ať bylo venku počasí pěkné, nebo nestálo za nic. Výstava František Kaván – hvězda Mařákovy školy k nám během doby svého konání přitáhla více než dva tisíce návštěvníků, kteří nešetřili slovy chvály na adresu umění Františka Kavána,  ale i koncepce a kurátorské práce odvedené při přípravě výstavy. Také výstava Veroniky Richterové se setkala s velkým ohlasem, děti obdivovaly zvířata i rostliny vyrobené z PET lahví, rodiče mimo to i techniku výroby a nápadité postupy paní Richterové.

Skončily prázdniny, skončily i výše uvedené výstavy. Ve čtvrtek 15. září jsme zahájili další dvě a již se připravujeme na následující. Stejně tak Výtvarný ateliér. Sotva jsme ho stačili uklidit po objevné prázdninové cestě a už je tu další kolotoč sobotních Výtvarných dílen. Těšíme se na Vás.

Jaroslava Michalcová

kurátorka pro práci s veřejností

Chcete, aby Vaše dítě také navštěvovalo Výtvarné dílny? Chcete pravidelně dostávat elektronické pozvánky na všechny galerijní akce? Neváhejte nás oslovit na adrese: galerie.rce@tiscali.cz. nebo na tel. 416 837 301. Více informací se dozvíte také na našich internetových stránkách: www.galerieroudnice.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>