Pozvánka na zářijové galerijní doprovodné programy

Milí čtenáři a návštěvníci galerie, během prázdnin jsme v galerii nezaháleli a připravili jsme pro Vás bohatý doprovodný program na poslední čtvrtletí. V září to vypukne!

Ve čtvrtek 8. 9. / 16.00 Vás srdečně zveme na komentovanou prohlídku

výstavy Antonín Hudeček a Okoř, kterou Vás provede autorka výstavy Veronika Hulíková.

Následovat bude od 17.00 výtvarná dílna s keramičkou Janou Krejzovou.

V sobotu 10. 9. | 13.00 –17.00 pořádáme již tradiční Galerijní odpoledne. Čeká Vás nevšední program, který osloví všechny generace. V animační dílně Příběhy krajiny (13.00–16.00), vhodné pro děti od 6 let i pro dospělé, se pod vedením lektorů plzeňské Animánie naučíte, jak se dělá animovaný film. Po dílně Vás čeká přednáška (16.30) Tvar nížiny. RNDr. Jiří Sádlo se v ní bude zabývat krajinou dětství Antonína Hudečka. „Loucká, odkud pocházel, je tak sladká a ospalá díra, že tam vlastně nikdy nebylo co malovat…  krom toho, co právě je na nížině podstatné: detail ukazuje, jak obrovské jsou celky, stále je důležité nebe, i když se třeba schovává, tvary smějí být hrubé a hadrnické aniž to vadí, protože barva je něžná a silná jako sáček bonbónů…“ Galerijní odpoledne zakončí od 18.00 hodin koncert Aidy Mujačić Kraj. Bosenská zpěvačka a pianistka několika pražských kapel, jako například Fes, JazzTime band, Korjen a vokální Trio BaVlna, má na repertoáru písně sefardskych židů z Bosny a Hercegoviny, ale i písně lidových tradic z celého světa.

V pondělí 12. 9.  | 17.00 zahájíme výstavu Na zámku, která představí práce třinácti nadšených frekventantů roudnického kurzu Dobrodružství malby Univerzity třetího věku UJEP v Ústí nad Labem pod vedením Jitky Kratochvílové.

Ve čtvrtek 15. 9. | 17.00 pořádáme opět Filmový večer / Thomas Vinterberg Komuna. Slavný dánský režisér Thomas Vinterberg zasadil svůj film do poloviny 70. let, do prostředí akademického společenství na předměstí Kodaně. Idea láskyplného a rodinného společenství se ale začne postupně rozpadat. Přežije ideál střet s realitou?

V sobotu 17. 9. | 10.00–11.30 se uskuteční tradiční setkání pěveckých sborů v rámci Roudnického vinobraní – Roudnické konsonance. V tentýž den se od 16.00 uskuteční tradiční podzimní básnické setkání s Milošem Makovským z literární revue H_aluze.

V neděli 18. 9. máte poslední možnost navštívit výstavu Antonín Hudeček a Okoř. V sobotu 24. 9. | 10.00–20.00 se poprvé zúčastníme akce Zažít Roudnici jinak. A na co se při té příležitosti můžete těšit? Čeká Vás svérázný humor Klaunky Pepiny, písně z Podřipska se souborem Jany Štěrbové a interaktivní výtvarná dílna s edukátorkou galerie Lucií Kabrlovou.

Ve čtvrtek 29. 9. | 17.00 zahájí Nina Michlovská nové výstavy Štefan Papčo (Z cyklu Instalace) a Václav Boštík, Vladimír Škoda a Petr Dub / Pole rezonance (Z cyklu Pohledy do sbírek). V hudebním programu vystoupí český skladatel a akordeonista Jiří Lukeš se skladbou pro akordeon a Live electronics.

V pátek 30. 9. proběhne v galerijních prostorách již třetí Noc vědců, kterou v 15.30 hodin zahájíme výstavou fotografií Sluneční soustava očima kosmických sond. Výstavu uvede Stanislav Daniš. Spolu Petrem Danišem prosloví od 16.00 hodin přednášku Hvězdní poslové. Zasvěcenou Galileu Galileovi a Johannesu Keplerovi.

V sobotu 1. 10. | 14.00 na Den seniorů připravíme Výtvarnou dílnu s komentovanou prohlídkou nejen pro prarodiče. V neděli 2. 10. | 14.00 Vás srdečně zveme v rámci Dne architektury na prezentaci spojenou s diskusí Jak se dělá územní plán? Netradiční příběh jednoho malého města. S architektem Filipem Tittlem bude o vizi rozvoje města Štětí a přípravě nového územního plánu diskutovat architekt Petr Janoš.

Těšíme se na Vás!

Lucie Kabrlová, kurátorka práce s veřejností GMU

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>