Galerie má svou hudbu

28. dubna 2016 se v Galerii moderního umění odehrála výjimečná událost. Na koncertě kytarového dua prof. Milana Zelenky a jeho syna Viléma zazněla v podání jejich hosta Lukáše Vencovského skladba Roudnické obrazy, kterou věnoval prof. Zelenka roudnické galerii. Koncert měl vynikající úroveň. Znovu se ukázalo, jak barevně může znít zvuk kytary, když struny rozezní mistrovská hra. Publikum ji ocenilo vřelým přijetím. V dedikaci ke skladbě stojí:

„Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem často navštěvuji, je pro mne jednou z nejoblíbenějších. Výjimečná sbírka překrásných pláten a plastik reprezentuje svrchovanou měrou tvůrčí práce českých Mistrů.

Inspirován díly A. Slavíčka, E. Filly, M. Medka, F. Muziky napsal jsem cyklus nazvaný „Roudnické obrazy“. Skladby měly premiéru 28. dubna 2016 v plně obsazených prostorách galerie, kde se  interpretace znamenitým způsobem zhostil Lukáš Vencovský, absolvent mé třídy Akademie múzických umění v Praze.

Dílo dedikuji Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem, v jejímž čele stojí paní PhDr. Alena Potůčková. Díky ní, se galerie neustále obohacuje o nové výtvarné skvosty a díky ní si  i hudba v těchto krásných prostorách nachází své místo.“

Prof. Milan Zelenka

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>