„Duben do galerie půjdem!“ Pozvánka na galerijní doprovodné programy

Milí čtenáři a návštěvníci galerie, rádi bychom Vás pozvali na doprovodné programy galerie, které můžete navštívit v měsíci dubnu:

Významnou událostí je tradiční hudební festival Roudnické hudební jaro, který pořádají Kulturní zařízení Města Roudnice nad Labem a jejich partneři. My jsme vděčni, že se můžeme na této akci podílet. Ve čtvrtek 7. 4. od 17.00 hodin v galerii zazní zahajovací koncert Roudnického hudebního jara (RHJ), v němž Smetanovo Trio (Jitka Čechová – klavír, Jiří Vodička – housle, Jan Páleníček – violoncello) provede Trio c moll op.3, č. 2 Josefa Suka, Klavírní trio a moll op. 50 Petra Iljiče Čajkovského a ve světové premiéře Klavírní trio Ondřeje Kukala.

V sobotu 9. 4. vystřídají hudební program výtvarné činnosti. Především rodiny s dětmi mohou navštívit (od 14.00 –17.00) výtvarnou dílnu Světelné hry.

V neděli 10. 4. můžete naposledy navštívit výstavy Pavla Mrkuse a Svatopluka Klimeše. Poté bude galerie uzavřena a ve čtvrtek 21. 4. od 17 hodin zahájíme vernisáž výstav Jan Hendrych / Rastislav Jacko / Učitel a žák II a Jiří Brodský / Restaurátorské práce / Restaurátorské inspirace. Výstavy zahájí Alena Potůčková, autorka výstav. V hudebním doprovodu zahrají Eliška Hejhalová (příčná flétna), Jakub Hejhal (housle) a Jan Straka (klavír) skladby J. Francaixe, P. Sarasateho a F. Chopina.

Další koncert Roudnického hudebního jara se uskuteční ve čtvrtek 28. 4. V 17 hodin si přijďte poslechnout Kytarové duo Milan Zelenka a Vilém Zelenka s hostem Lukášem Vencovským. V programu zazní díla G. F. Haendela, W. Byrda, A. Michny z Otradovic, D. Scarlattiho, L. Janáčka, A. Arutjunjana a Milana a Viléma Zelenky. Mistr Milan Zelenka provede premiéru skladby inspirovanou obrazy roudnické expozice.

Poslední dubnový den v sobotu 30. 4. připravíme speciální výtvarnou dílnu pro rodiny s dětmi na téma Čáry máry. Již sám název Vám napoví, že se budeme věnovat přípravě na magickou noc a pálení čarodějnic. Dílna se uskuteční od 14.00 –17.00 hodin.

Děkujeme za Vaši přízeň. Těšíme se na Vás při setkání v galerii.

Lucie Kabrlová, kurátorka práce s veřejností GMU

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>