Pozvánka na galerijní doprovodné programy

Milí čtenáři a návštěvníci galerie, rádi bychom Vás pozvali na doprovodné programy galerie, které můžete navštívit v měsíci březnu:

3. 3 | 17.00 se uskuteční beseda s autorem výstavy „Nevidím to černě“ Svatoplukem Klimešem, který bude vyprávět o zážitcích z cest na sever a jejich reflexi ve výtvarném umění.

10. 3. | 17.00 Vám nabídneme jako doprovodný program k výstavě Jindy / Another time prezentaci česko-norsko-islandského projektu Na pomezí samoty / Frontiers of Solitude. Dagmar Šubrtová, hlavní koordinátorka programu, představí spolu s jedním z účastníků islandské sekce Pavlem Mrkusem projekt, který zkoumá prostřednictvím uměleckého průzkumu kulturní geografie a morfologie v České republice, Norsku a na Islandu aktuální otázky proměn krajiny a problematiku provázanosti postindustriální společnosti a přírody.

17. 3. | 17.00 budou Daniela Hodrová, Jiří Šetlík a Jaromír Zemina spolu s přáteli vzpomínat na Adrienu Šimotovou u příležitosti vydání knihy Daniely Hodrové Co se vyjevuje / Eseje o Adrieně Šimotové v nakladatelství MALVERN. Setkání doprovodí jednodenní výstava děl Adrieny Šimotové ze sbírek GMU v Roudnici.

20. 3. | 13.00–15.30 se můžete již tradičně těšit na velikonoční výtvarnou dílnu pro děti a rodiče. Ve stejný den od 16.00 hodin Vás ve spolupráci s Římskokatolickou farností a Kulturními zařízeními Města Roudnice nad Labem srdečně zveme na Velikonoční koncert – Johann Sebastian Bach / Janovy pašijePražští pěvci se sbormistrem Stanislavem Mistrem, který proběhne v kostele Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem. Nenechte si ujít tuto zcela mimořádnou příležitost!

24. 3. | 17.00 v rámci filmového večera z cyklu Jen áčkové filmy promítneme film Asifa Capadii / Amy. Britský film z roku 2015 odpoví na otázky, kým ve skutečnosti byla Amy Winehouse, co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech?

Přejeme Vám hřejivý příchod jara a krásné velikonoční svátky! Těšíme se na Vás při setkání v galerii.

Lucie Kabrlová, kurátorka práce s veřejností GMU

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>