Pozvánka na galerijní doprovodné programy

S novým měsícem zahájí roudnická galerie nové výstavy. Ve čtvrtek 11. 2. | 17.00 se uskuteční vernisáž výstav Pavel Mrkus / Jindy / Another Time (Z cyklu Osobnosti) a Svatopluk Klimeš / Nevidím to černě (Z cyklu Severní okruh). Doprovodí ji ohňová performance Svatopluka Klimeše.

V sobotu 13. 2. | 17.00 se bude konat mimořádný literárně-hudební večer věnovaný poezii Josefa Čapka. Básně z koncentračního tábora psal Josef Čapek během svého věznění v Sachsenhausenu (1942–1945). Zásluhou jeho spoluvězňů byly uchovány a po válce předány rodině. K prvnímu vydání v roce 1946 je připravil Vladimír Holan. Nyní vychází jejich první překlad do cizího jazyka-němčiny. Autorem překladu je prof. Urs Heftrich, který se zúčastní prezentace knihy spolu s klavírním virtuosem Gileadem Mishorym. Básně zazní v podání herečky Zdenky Procházkové. Pořad doprovodí prezentace obrazu Josefa Čapka z cyklu Oheň ze sbírek roudnické galerie. Několik výtisků básní bude v rámci večera k prodeji. Program připravujeme ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti a Památníkem Karla Čapka.

Na čtvrtek 18. 2. | 17.00 se mohou těšit příznivci jazzu. V galerii uslyší koncert vynikajícího uskupení Najponk Trio ve složení Najponk – piano, Taras Voloschuk – bass, Marek Urbanek – drums, které nám zahraje přímočarý akustický jazz s bluesovými kořeny a swingovým feelingem.

Následovat budou čtvrteční únorové a březnové akce: 25. 2. | 17.00 pořádáme přednášku Jak se měří chudoba? z cyklu Rozhledy věnovanou studentům gymnázia a všem zájemcům o aktuální dění ve společnosti. Spolu s Danielem Prokopem, ředitelem sociálního a politického výzkumu společnosti MEDIAN a pedagogem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy si budeme povídat o sociologických výzkumech, o rozvrstvení české společnosti a o vztazích mezi společenskými vědami a politikou.

10. 3. | 17.00 Vám nabídneme jako doprovodný program k výstavě Jindy / Another time prezentaci česko-norsko-islandského projektu Na pomezí samoty / Frontiers of Solitude. Dagmar Šubrtová, hlavní koordinátorka programu, představí spolu s jedním z účastníků islandské sekce Pavlem Mrkusem projekt, který zkoumá prostřednictvím uměleckého průzkumu kulturní geografie a morfologie v České republice, Norsku a na Islandu aktuální otázky proměn krajiny a problematiku provázanosti postindustriální společnosti a přírody.

17. 3. | 17.00 budou Daniela Hodrová, Jiří Šetlík a Jaromír Zemina spolu s přáteli vzpomínat na Adrienu Šimotovou u příležitosti vydání knihy Daniely Hodrové Co se vyjevuje / Eseje o Adrieně Šimotové v nakladatelství MALVERN. Setkání doprovodí jednodenní výstava děl Adrieny Šimotové ze sbírek GMU v Roudnici.

Věříme, že Vás alespoň některá z akcí osloví a že si do galerie přijdete zpříjemnit den. Těšíme se na Vás.

Lucie Kabrlová, kurátorka práce s veřejností GMU

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>