Pozvánka na doprovodné programy

Galerie moderního umění naplňuje své poslání nejen prostřednictvím bohatého výstavního programu, ale i celou řadou doprovodných akcí. Snaží se tak rozšiřovat spektrum nabídky o další dimenze přesahující rozměr výtvarného umění. Oslovuje proto návštěvnickou obec nabídkou uměleckých zážitků z hudební, literární i filmové oblasti. Ve volném cyklu „Rozhledy“ určeném nejen gymnazistům nabízí alespoň jednou za rok přednášky našich předních odborníků z oblasti humanitních věd na žhavá témata současnosti. V naší práci s veřejností se zaměřujeme na různé cílové skupiny od dětí z mateřských školek po seniory, od lidí zapálených pro místní kulturní historii po ty, kteří si chtějí prožít setkání s uměleckými díly prostřednictvím vlastní tvůrčí činnosti. Snažíme se oslovit všechny a nabídnout jim právě ten jejich oblíbený zážitek, tu jejich oblíbenou aktivitu. Nevystačíme si přitom sami, spolupracujeme s celou řadou osvědčených partnerů z roudnického milieu. Jsme jim velmi zavázáni. Ty hlavní jmenoval článek v posledním čísle Roudnických novin roku 2015. I jejich prostřednictvím se snažíme obohatit život v Roudnici a podílet se na kultivaci prostředí.

Co konkrétně Vám nabídneme v nejbližším čase? Prodloužili jsme výstavy „Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu“ a „S Miroslavem Šaškem kolem světa“, které skončí 31. ledna. Mimořádně ve středu 20. ledna od 17 hodin se bude konat velmi aktuální akce. Pod názvem „Korupční cestovka Corrupt Tour – aneb vtip bez humoru“ se hlásí k podvratné ironii „Křižovnické školy“, ovšem aplikované na současnou skutečnost. Petr Šourek, Dan Ditrich a Eva Holá nás v „koncertu pro dva řečníky, blondýnu a powerpoint“ seznámí s odpověďmi na otázky „Jaké jsou předpoklady rozvoje korupční turistiky a jaké dopady má masový turismus na české korupční prostředí? S jakými ohlasy se unikátní podnik setkal ve světě? Kdo jsou zákazníci a kdo jsou akcionáři Corrupt Tour, a.s.?“.

Ještě předtím, ve čtvrtek 14. ledna od 17 hodin si přijdou na své milovníci fimu. Promítneme jim pozoruhodný francouzský film „Dior a já“, který nás nechá nahlédnout do zákulisí proslulého módního domu při přípravě první show haute couture z dílny nového stylisty Rafa Simonse. Film vybízí k obecným otázkám o odpovědnosti vůči tradici, o lásce k práci a ochotě sloužit velkorysé vizi. V sobotu 30. ledna se rozloučíme s výstavou „Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu“. Lucie Kabrlová se bude od 14 hodin ve výtvarné dílně na téma „Co spojuje pivo s uměním?“ věnovat rodinám s dětmi. Od 16. 30 se na derniéře setkáme s autorkou výstavy Duňou Slavíkovou, se členy KŠ a jejich přáteli. Ozdobí ji produkce akordeonisty Josefa „Bobeše“ Rösslera. Těšíme se na Vás.

Alena Potůčková
ředitelka galerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>