english
HomeAkceVýtvarné dílnyLetní výtvarné dílny v galerii

Kontakt

Galerie moderního umění
v Roudnici nad Labem
Očkova 5
413 01 Roudnice n. L.

tel.: + 420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz

Fotogalerie

fotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogalerie

Pro děti

Letní výtvarné dílny v galerii

Tak nám již začaly prázdniny. Všechny děti si užívají volných dnů a rodiče si někdy nevědí rady, jaký program dětem připravit a jak je zabavit. Stejně jako jiné organizace, zaměřující se na volnočasové aktivity pro děti a mládež, tak i roudnická galerie v období prázdnin připraví Letní výtvarné dílny pro malé i velké školáky (od 6 do 15 let), kteří mají rádi výtvarnou tvorbu a umění. Dílny proběhnou v galerii v prvním srpnovém týdnu v termínu od úterý 5. do pátku 8. srpna, každý den od 10.00–14.00 hodin. Protože je kapacita ateliéru omezená, na dílny je nutné se objednat předem. Prosíme proto rodiče o přihlášky nejpozději do 20. 7. 2014. Nejnižší počet účastníků je 5 a nejvíce 15. Přihlásit se můžete mailem: galerie@galerieroudnice.cz nebo na tel. čísle 416 837 301. Děti mohou absolvovat různá témata dílen během všech čtyř dnů, nebo si vybrat jen některé dny či jeden den. Poplatek za den je 60 Kč za všechny čtyři dny 200 Kč.

A na co se děti mohou těšit? Během prázdnin budou v galerii dvě nové výstavy: Jaroslav Panuška/ Počátky moderny a Mánesův prapor Jednoty Říp v Roudnici nad Labem (150. let jeho vzniku). Kromě těchto výstav galerie nabízí prohlídku stálé expozice od umění konce 19. století – generace moderní krajinomalby žáků Julia Mařáka. Vstupní část galerie soustřeďuje vybraná díla ze Švagrovského sbírky, mezi nimiž dominuje kolekce drobných děl Antonína Slavíčka. Nástup  umělecké generace přelomu století střídá pohled do dalších období vývoje moderního umění 20. století, v němž se střídaly jednotlivé výtvarné směry a tendence od expresionismu a kubismu po surrealismus. O tom všem si budeme vyprávět.

Tvořit budeme přímo v expozici, ve výtvarném ateliéru i v parku před galerií. V průběhu dílen se děti dozvědí o práci v galerii, historii naší budovy, dějinách umění, a jednotlivých uměleckých směrech a tendencích. Objevíme spolu nové techniky, materiály a výtvarné postupy po vzoru významných umělců přímo před originály.

Harmonogram témat výtvarných dílen zde.

Přejeme všem krásné prázdniny s mnoha příjemnými zážitky.

Podívejte se na reportáž Regionální TV Vaše Litoměřicko 24 o Letních výtvarných dílnách v galerii zde.

 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík